Jak rozpoznat dobré nápady? Jak zvýšit svou kreativitu? Jak odhalit chybu dřív, než ji uděláte? Zaměřte se na posílení kreativity, inovativního myšlení a uživatelského zážitku ve tvorbě a správě služeb v kulturním sektoru.
V rámci tohoto kurzu se naučíte rozpoznávat a maximálně využívat dobré nápady, zvýšit svou kreativitu a efektivně řídit inovační procesy. Kurz vám přinese nové perspektivy, kreativní přístupy a strategie pro posílení uživatelských zážitků a vytváření hodnotných kulturních služeb.
Kurz nabízí kombinaci teoretických lekcí a praktických cvičení, při kterých si osvojíte techniky a nástroje pro tvorbu a inovaci služeb. V kurzu Design služeb se pracuje s rozpoznáním potřeb druhých osob, návrhem optimálního řešení a jeho efektivním otestováním. Kromě užitečných technik a tipů si řadu postupů účastníci zažijí.
Kurz je vhodný pro ty, kteří hledají účinné nástroje pro rozvoj a posílení svých služeb a touží po moderních kreativních postupech.
Kurzu se může zúčastnit kdokoliv z kulturního sektoru: manažeři a vedoucí pracovníci, umělci, kurátoři, technici, producenti, komunikační specialisté a další pracovníci a profesionálové působící v různých oblastech kultury, včetně muzeí, galerií, divadel, hudebních institucí, knihoven, kulturních center, filmových a televizních produkcí a dalších kulturních organizací.
Kurz je navržen jako dvoudenní prezenční workshop.
Výuka probíhá od 9:00 do 16:00 hodin a zahrnuje 2×8 výukových hodin (po 45 min).
Výuka je koncipována do bloků po dvou výukových hodinách. Mezi jednotlivými bloky jsou třicetiminutové přestávky a jedna hodinová pauza na oběd, vše však záleží na aktuální domluvě mezi účastníky a lektory.
Poznejte základy designu služeb a dozvíte se, proč je důležitý a jaký má dopad, zejména v kulturních prostředích.
Seznamte se s různými technikami a strategiemi, které vám pomohou rozvíjet kreativní myšlení a zvládnout inovační procesy při tvorbě a vedení kulturních projektů.
Zjistěte, jak identifikovat potřeby a očekávání vašich uživatelů a porozumět jim, abyste mohli lépe přizpůsobit své produkty a služby jejich potřebám.
Prozkoumejte metodiku design thinking a její aplikaci v kulturních organizacích pro efektivní vývoj nových služeb a produktů.
Osvěžte si teorii a praxi prototypování služeb a produktů a zjistěte, jak rychle a efektivně testovat a ověřovat nové koncepty a řešení.
Vyzkoušejte si praktické techniky a strategie pro účelné zapojení klíčových stakeholderů do tvůrčího procesu a zvýšení týmové spolupráce.
Prohlédněte si řadu příkladů a inspirací z praxe, jak design thinking a inovace změnily kulturní sektor.
Martin Kopta
Martin vede praktický kurz CSS efektivně s Less. Za patnáct let po absolvování grafické školy vystřídal mnohé profese webdesignu: pracoval mimo jiné jako analytik v Advertures, vedl konzultační tým Dobrého webu, a přestože se nyní věnuje UX designu a uživatelskému testování, trvá na tom, že k jeho práci patří i praktické dovednosti ve skriptování, kódování nebo vizuálním designu a hluboká znalost internetových protokolů a serverových technologií.
Martin na školeních uplatňuje, co se stihl naučit během studia učitelství na PedF UK. Když právě nesedí v testovací laboratoři, příležitostně publikuje na svých blozích, aktivně komunikuje přes Twitter nebo se s ním setkáte na akcích webdesignerské komunity nejen v Praze. Spoluautor knihy 75 tipů jak si říci o web.
Jakub Goldmann
je produktový analytik a digitální designer. Specializuji se na strategické konzultace, produktovou analýzu a digitální design. Lektor a mentor designových procesů, spoluautor knihy 75 tipů jak si říci o web.
Vaše rozhodnutí investovat čas a úsilí do tohoto kurzu je prvním krokem k rozvoji vašeho potenciálu. Jsme připraveni vás na této výjimečné cestě vést.
Brzy Vás budeme kontaktovat ohledně dalších kroků.
Těšíme se na viděnou na kurzu!