NATÁČENÍ A PRODUKCE VIDEÍ

Natáčení a produkce popularizačních videí.

Ponořte se do fascinujícího světa videoprodukce a naučte se, jak vytvořit obrazové příběhy, které dokáží účinně prezentovat vaše umělecké dílo, instituci nebo projekt. Kurz „Natáčení a produkce popularizačních videí“ vás vybaví klíčovými dovednostmi a základními znalostmi potřebnými pro úspěšnou tvorbu vašich vlastních videí.

24.-26.04.2024

garantovaný termín

Ústí nad labem

místo konání

3 dny

délka kurzu

9:00-16:00

Harmonogram

prezenční

Forma

Kapacita již naplněna, přijímáme pouze náhradníky.

Přehled

Kurz „Natáčení a produkce popularizačních videí“ vám dodá nezbytné dovednosti a znalosti pro tvorbu působivých a kvalitních popularizačních videí. Naučíte se vše, co potřebujete vědět o konsolidaci vizuálních prvků, sestavování příběhu a jeho vyprávění prostřednictvím videoformátu.

Kurz pokrývá vše od přípravy a koncepce videa až po finální realizaci filmu. Naučíte se ideovat a připravovat podklady pro náměty, pracovat s kamerou a dalším technickým vybavením a editovat video pomocí střihového softwaru. Dokážete dát kvalitní zadání externímu dodavateli a ohlídat kvalitu jeho práce. Kurz se zaměřuje na zásady tvorby videoobsahu pro internet a na důležitost znalosti cílové skupiny. Budete se zabývat také různými typy zvuku, skládáním obrazu a zvuku a finální editací filmu.

Po ukončení tohoto kurzu budete schopni vytvářet videa, která zaujmou a osloví vaši cílovou skupinu, a tak posílíte váš dosah a komunikační dovednosti v oblasti uměleckých a kulturních projektů.

kurz vás naučí:

Absolvování tohoto kurzu vám pomůže zlepšit své dovednosti v natáčení a produkci popularizačních videí, což je klíčové pro úspěšnou prezentaci a propagaci uměleckých děl, institucí a projektů. Získání těchto dovedností vám umožní vytvářet profesionální a atraktivní videa, která zaujmou a osloví vaši cílovou skupinu, a posílit tak vaši uměleckou a komunikační práci.

KOMU JE KURZ URČEN?

Kurz je určen pro všechny, kteří pracují v kulturním sektoru a chtějí zlepšit své prezentační dovednosti v online prostředí.

Kurzu se může zúčastnit kdokoliv z kulturního sektoru: manažeři a vedoucí pracovníci, umělci, kurátoři, technici, producenti, komunikační specialisté a další pracovníci a profesionálové působící v různých oblastech kultury, včetně muzeí, galerií, divadel, hudebních institucí, knihoven, kulturních center, filmových a televizních produkcí a dalších kulturních organizací.

JAK KURZ PROBÍHÁ?

Kurz probíhá tři dny po sobě, vždy od 9:00 do 16:00 hodin. 

Do průběhu výuky jsou zařazeny přestávky a obědová pauza, jejichž délka záleží na aktuální domluvě mezi účastníky a lektory.

Obsah kurzu

  • ideace, sběr podkladů pro námět
  • „papírová realizace“ – námět, bodový scénář
  • pravidla pro tvorbu videoobsahu na internet
  • otázka cílové skupiny
  • příprava realizace (produkce)
  • práce s kamerou, postavení kamery, typy záběrů
  • banky obrazu a zvuku a jejich použití
  • práce s různými typy zvuku
  • sběr materiálu ke střihu
  • práce se střihovým softwarem
  • voiceover, ruchy
  • vlastní práce se střihem
  • finalizace filmu
  • prezentace sestříhaných prací

LektoŘi

Jaroslav Kratochvíl

filmový režisér, scénárista a dramaturg

Je absolventem katedry dokumentární tvorby na FAMU (2012) a autorsky debutoval celovečerním snímkem „Lovu zdar!“ (2014). S Českou televizí spolupracoval na portrétu Karola Sidona „Sen o Karolu Sidonovi“ (2018) a cestovatele Miloslava Stingla „Indiáni ve městě, indiáni ve mně jste“ (2014), na dokumentu o poválečných retribučních procesech „Národní očista“ (2018) či o životě na Krymu „(Polo)ostrov Krym“ (2018), dále na cyklu mapujícím židovské hřbitovy v České republice „Hádanky domů života I./II.“ (2015/2017) či na cyklu „Expremiéři“ (2013).

Jan Oraský

režisér, producent

Absolvoval gymnázium Postupická na Praze 4, poté studoval na Lékařské fakultě a na Fakultě strojní při ČVUT. Pracoval jako učitel na základní škole, kde mj. vedl dramatický kroužek. Roku 1995 se stal členem divadelního souboru POVOLVOX. V roce 2009 dokončil magisterské studium na katedře střihové skladby na FAMU a získal titul MgA. Ve své filmografii má celou řadu převážně krátkometrážních snímků, na nichž se podílel především jako střihač, režisér či scénárista.

Zdeněk Chaloupka

dokumentarista, kameraman

Od středoškolských studií se zajímá o mediální práci. Kromě produkce široké škály komerčních snímků (prezentační videa, záznamy divadelních představení, koncerty) se jako střihač podílel také na tvorbě dvou televizních dokumentárních filmů, které reflektují sociální realitu v Mongolsku. Snímky „Ulánbátar – rudý bohatýr“ a „Česká stopa v zemi modré oblohy“ byly odvysílány Českou televizí, resp. televizí Z1. V průběhu vysokoškolského studia se začal zajímat o otázky migrace, uprchlictví a lidských práv. Stál u zrodu pražské univerzitní skupiny Amnesty International, pro kterou natáčel debaty, happeningy a propagační spoty. Režíroval krátký snímek „Elena“ (2010) o ruské migrantce, který zvítězil v mezinárodní soutěži pořádané IOM Budapešť, a film „Obsaď a žij“ (2011) o fenoménu squattingu v Česku, Polsku a Německu. Tehdy se začal zajímat o reportážní fotografii a zúčastnil se týdenního kurzu válečného reportéra Patricka Chauvela. Natáčí reportáže, spoty a debaty pro časopis Respekt, dále pro Automat, Člověka v tísni nebo Divadlo Archa.

jediný termín kurzu

Kurz se v projektu uskuteční pouze jednou. Nezmeškejte svou příležitost. Kapacity jsou omezeny.

natáčení a produkce videí

Natáčení a produkce popularizačních videí.

ÚSTÍ N/L

místo

3 dny

délka

24.04.2024

Termín

Projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR a spolufinancováno Ústeckým krajem.

Gratulujeme !

Přihláška
odeslána !

Vaše rozhodnutí investovat čas a úsilí do tohoto kurzu je prvním krokem k rozvoji vašeho potenciálu. Jsme připraveni vás na této výjimečné cestě vést.

Brzy Vás budeme kontaktovat ohledně dalších kroků.

Těšíme se na viděnou na kurzu!